FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19

16. kolo, Ne 08.03 10:00

FK Admira Praha5
FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..1

FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19

15. kolo, Ne 10.11 12:30

FK Meteor Praha7
FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..2

FK Pardubice B

14. kolo, Ne 10.11 12:15

FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..3
FK Pardubice B6

FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19

13. kolo, Ne 03.11 15:15

AC Sparta Praha B5
FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..0

FŠ Litvínov

12. kolo, Ne 27.10 12:15

FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..3
FŠ Litvínov2PP

FC Hradec Králové B

11. kolo, St 16.10 13:00

FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..1
FC Hradec Králové B5

FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19

10. kolo, Ne 13.10 10:15

FK Dukla Praha B5
FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..2

FK Mladá Boleslav B

9. kolo, Ne 06.10 12:15

FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..1
FK Mladá Boleslav B2PP

FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19

8. kolo, So 28.09 11:30

FK Teplice7
FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..1

FC Tempo Praha

7. kolo, Ne 22.09 12:15

FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..0
FC Tempo Praha11

Boje s městem, ale i přesto bude na Olympii hrát ČFL Karel Piták!!!

Boje s městem, ale i přesto bude na Olympii hrát ČFL Karel Piták!!!

Fotbalisté Olympie Hradec Králové dokázali podruhé za sebou husarský kousek, když znovu postoupili do vyšší soutěže. Tentokráte si fotbalisté z Kuklen zahrají třetí nejvyšší soutěž v České republice. S tímto jsou spojeny úpravy hřiště a zázemí, které stále nejsou dořešeny s městem Hradec Králové. Jednání se protahují a přestavba stadiónu nabírá skluz. Pozitivní stránkou je, že se po dlouhých letech vrací do Hradce Králové fotbalová ikona Karel Piták, který bude od nové sezóny výraznou posilou Olympie Hradec Králové. Velmi úspěšnou sezónu hodnotí Miloš Sazima prezident Olympie Hradec Králové.

Jak hodnotíte letošní sezónu?

Obecně se dá říci, že jsme spokojeni. Chtěli jsme hrát o postup. Z tohoto důvodu jsme výrazně posílili před začátkem sezóny kádr. Cílem bylo hrát pokud možno o nejvyšší příčky, a pokud nám to situace dovolí, tak i postoupit. Po podzimu jsme si vybudovali náskok 8 bodů na druhé Živanice a ten jsme dokázali ještě v jarní části navýšit, takže jsme splnili cíl a to vnímáme jako spokojenost.

Jaké máte plány do budoucna?

S vyšší soutěží jsou spojeny vyšší nároky na hráče, takže zase budeme muset „kosmeticky“ obměnit kádr. Někteří hráči, kteří nám výrazně pomohli k postupu, u nás nadále nebudou pokračovat. Každopádně jim patří velké díky. V tuto chvíli máme rozjednáno několik hráčů z vyšších soutěží. Mohl bych již prozradit, že jsme domluveni na spolupráci s hradeckým rodákem a patriotem Karlem Pitákem.

Kteří hráči už nadále nebudou v klubu působit, a můžete prozradit další posily?

Dohodli jsme se na ukončení spolupráce s Vlastou Karalem. Půl roku byl na marodce Adrian Rolko, a tak jsme se i s ním dohodli na ukončení vzájemné spolupráce. Dalšími hráči, kteří u nás nebudou už nadále působit v roli hráče, jsou Filip Klapka a Petr Kobos. Se všemi hráči jsem osobně hovořil a za působení na Olympii jim poděkoval a popřál jim hodně štěstí v dalším fotbalovém angažmá. Místo Petra Kobose máme zatím jen slovní domluvu s brankářem, který by měl Petra plnohodnotně nahradit. Jen zmíním, že se jedná o gólmana, který prošel mládežnickými týmy v FC HK a mládežnickými reprezentacemi. Vše je před podpisem smlouvy, a tak další detaily zatím nechci prozrazovat. O Karlu Pitákovi už padla řeč. Předběžně jsme domluveni s jedním hráčem ze středních Čech, který prošel mládežnickou základnou Sparty Praha. V tomto případně domlouváme detaily se stávajícím klubem. Zájem bychom měli  o albánského záložníka Elvista Ciku, který by nám výrazně zkvalitnil naši ofenzivu….

Čeká vás 115. výročí založení klubu, chystáte nějaké oslavy?

Zjistili jsme, že výročí založení klubu padne přesně na polovinu září a byli bychom rádi, kdybychom v tomto termínu byli schopni nějakou drobnou oslavu tohoto historického milníku na vlastním hřišti udělat. Tímto bychom poděkovali jak bývalým hráčům, tak i funkcionářům.

Říkáte na vlastním hřišti, trochu jste mi nahrál. Říká se, že byste rád přesunul ČFL z Olympie někam jinam, jak to tedy je?

Nějaké ohlasy z veřejnosti se ke mně také donesly. Můžu uklidnit všechny příznivce kopané na Olympii, že nic takového není  na pořadu dne. Možná, že se stane, že budeme muset přesunout soutěž v rámci města nebo blízkého okolí. Všichni víte, že proběhlo tiskem a médii, že nám město chce rekonstruovat stadión v řádech miliónů, ale do dnešního dne nemáme žádnou zprávu, jestli se tak opravdu uskuteční a jaký by to mělo mít průběh, takže žijeme nyní v nejistotě z tohoto důvodu.

Čím to je, že nic nevíte?

Město si naplánovalo rekonstrukci, muselo vypsat výběrové řízení. O výběrovém řízení nemáme žádné informace, asi bychom je mít neměli, ale trochu nás zaráží necitlivost této situace. Kdyby nám někdo před sezónou rozkopal hřiště a udělal celkovou rekonstrukci, i když po třiceti letech, což by asi bylo dobře, ale tím nám naruší tréninkovou přípravu, harmonogram zápasů a to vše navíc již ve zmiňovaném termínu výročí klubu, tak mi to přijde takové hodně necitlivé.

Máte vynikající mládež, jak s fungováním v tom napomáhá statutární město Hradec Králové?

Snažili jsme se městu vysvětlit celkovou filozofii v klubu. Město samozřejmě ví, že v Olympii byla mládež vždy kvalitní. Několik odchovanců Olympie prošlo i hradeckým FC jako jeden z posledních Adam Vlkanova nebo Radek Voltr, kteří hrají profesionální soutěže. Bohužel přes proklamace zástupců města se nám nepodařilo všechny záležitosti dotáhnout do úspěšného konce, abychom měli stejné podmínky, jako mají ostatní fotbalové mládežnické kluby v Hradci Králové, takže ta spolupráce s městem není v tuto chvíli příliš dobrá.

Mládež na Olympii tedy trpí na tom, že ta spolupráce s městem skřípe?

Trpí a trpí podle informací zástupců magistrátu tím, že historicky byla Olympia problémovým klubem a od toho se více méně odvíjí komunikace magistrátu s námi a točíme se na stejném bodě. Několikrát jsme byli za nejvyšším vedením města v čele s primátorem Zdeňkem Finkem a snažili jsme se věci posunout do kladnější roviny, ale bohužel naše snaha vyšuměla do prázdna. Vedení města asi nemá zájem o Olympii a děti, které běhají na zeleném trávníku. Tudíž vše táhneme po vlastní linii a zdá se nám, že místo pomoci nám město hází spíše klacky pod nohy.

Jak by se měla tato situace změnit?

Vždy je to o vůli lidí, ať to je státní či městský úředník. My jsme tu dobrou vůli prezentovali primátorovi města panu Finkovi, který nám slíbil, že nám bude nápomocen. Jednali jsme s  náměstkyní pro oblast správy majetku města a městských organizací paní Romanou Liškovou, s náměstkem přes sport, kulturu a životního prostředí s panem Milanem Jarošem. I přes jednání se všemi třemi a jejich kladné sliby se přes rok nic neděje a Olympie na to doplácí. Město prostě není schopno dostát svým slibům!!!

Proto se ještě nezačalo s rekonstrukcí stávajícího zázemí na Olympii?

Ano, dá se to tak říci. My jsme městu představili náš klubový projekt na to, abychom zvelebili zázemí klubu, to neznamená hřiště, ale kabiny. Projekt je vytvořen a zaplacen.  My čekáme na jediný papír a povolení od města Hradec Králové, který jsme požadovali už před deseti měsíci. Do dnešního dne i přes to, že si město a rada zastupitelstva naši žádost přehazují  jako horký brambor mezi jednotlivými odbory, stále nic není. V průběhu těch deseti měsíců jsme nedostali jediné vyrozumění, jestli nám město bude moci vyhovět, abychom za naše prostředky byli schopni zvelebit zázemí především pro mládež. Jsme na bodu mrazu a nevíme nic. Jsem rád, že se díky naší „revoltě“ poprvé v historii fotbalový klub Olympia Hradec Králové alespoň zúčastní v příštím týdnu zasedání zastupitelstva města.

Vy už jste pro to povolení udělali vše?

My máme pocit, že jsme byli téměř za všemi na magistrátu města. Očekával bych, že když přijdu za top manažery společnosti a pokud si podáme ruku na to, že víme, co chceme společně dosáhnout, takže se mohu spolehnout na jejich slovo. Bohužel spolehnout se evidentně nemůžeme. V tuto chvíli je pověstný tenisový míček na straně města…

Toto vše shrnul prezident fotbalového klubu Olympie Hradec Králové Miloš Sazima. Sliby, sliby a jen sliby to platí před volebním obdobím. V tomto případě je jen škoda, že komunální volby budou až za dva roky. Celá situace s přestavbou stadionu by jistě byla vyřešena dříve a mládežníci by se nemuseli obávat o svou existenci. Zástupci města by se měli nad svými počiny zamyslet. Chce to činy a ne sliby.

 

 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Slovan Liberec 16 102:10 47
2. FK Dukla Praha B 16 87:18 45
3. FC Tempo Praha 16 56:25 33
4. FK Teplice 16 79:25 31
5. FK Jablonec 16 32:20 31
6. AC Sparta Praha B 16 53:24 30
7. FK Ústí nad Labem 16 28:26 27
8. FK Admira Praha 16 35:43 25
9. FK Pardubice B 16 31:32 24
10. FC Hradec Králové B 16 47:39 21
11. MFK Chrudim 16 24:54 18
12. FK Mladá Boleslav B 16 14:39 16
13. FK Meteor Praha 16 28:68 12
14. FK Neratovice -.. 16 13:96 12
15. FŠ Litvínov 16 13:55 9
16. FC OLYMPIA HRADEC.. 16 18:86 3

Kompletní tabulka

sqd

Nejbližší narozeniny

10.07.2020 Petr Letovský (1)
12.07.2020 Šimon PROUZA (17)
13.07.2020 Patrik Pavlíček (10)
27.07.2020 David Novotný (14)
29.07.2020 Tomáš Bednář (11)

Střelci týmu

3 góly

František Rejl

Najdete nás na Facebooku

Mironet HOLD s.r.o. SportFotbal hkfree.org Lékárna WPK TROFEO s.r.o. Frma Colas Město HK Královéhradecký kraj Fortuna

Počet návštěv: 396815
Posledních 30 dnů: 810 | Posledních 7 dnů: 171 | Poslední den: 12

© 2020 FC Olympia Hradec Králové z.s. | Všechna práva vyhrazena | sekretar-olympia@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne