FC Olympia Hradec Králové z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Hradecká Olympia smázla v městském derby Slavii osmi brankami!

V dalším utkání letošního jaro-letního AGRO CS Poháru KFS zajížděli fotbalisté z Kuklen jen nedaleko, a to do Orlické kotliny, kde sehráli druhý zápas ve skupině tentokrát v rámci městského derby s rivalem - proti hradecké Slavii! V zápase však jednoznačně vévodilo jenom jedno mužstvo, to Šavlí, které zvítězilo 8:1, a to hlavně díky čtyřem trefám forvarda Kocourka.

Úvodní minuty ještě přinesly vyrovnanou hru, na vedoucí branku Kocourka reagoval skvěle provedeným přímým kopem domácí Veselý. Jenomže do přestávky přidala Olympia další tři trefy, a bylo prakticky rozhodnuto. Když pak na začátku druhé půle nejprve dokonal hattrick Kocourek, aby následně přidal hned svůj čtvrtý příděl do slávistické branky, nebylo o vítězi pochyb. Prosadili se ale i další hráči z kádru Šavlí a nejen to pochopitelně chválil kouč kuklenských fotbalistů.

„Kromě úvodní čtvrt hodiny velmi povedené utkání. Soupeř nedokázal reagovat na náš pohyb ve středu hřiště, a tak jsme se celkem jednoduše dostávali do šancí. Naopak velký problém jsme měli s každou standardní situací soupeře, což vyšperkoval Veselý krásnou brankou z přímého kopu. U nás předvedla většina hráčů velmi dobrý výkon. Vyčníval, a to nejen výkonem, Kocourek, který byl na konci většiny našich útočných kombinací,“ usmíval se po utkání trenér Šavlí Jiří Suchomel. „Jsem také rád, že až na jeden ošklivý zákrok, se odehrálo utkání v klidu,“ doplnil.

Fc Slavia Hradec Králové vs. Olympia 1:8 (1:4)