FC Olympia Hradec Králové z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Doma stále stoprocentní! Olympia bezpečně ovládla městské derby s Třebší

Na hradecké fotbalisty čekal v sobotu odpoledne další domácí zápas, ve kterém Olympia chtěla opět potvrdit, že z jejich hřiště si letos zatím body soupeři neodvážejí. Tentokrát to chtěla změnit Třebeš, která se však za celý zápas neprobojovala ani do jedné gólové šance, zatímco domácí utkání rozhodli dvěma slepenými brankami během prvního poločasu.

Hned od úvodu utkání se hrál hodně bojovný zápas, který však v první čtvrt hodině hry žádnou příležitost nepřinesl. Změnit to následně mohl domácí Rybczuk, který z vápna nastřelil pouze tyčku třebešské branky. O chvíli později se však už Šavle mohly radovat. Novotný prošel ze středu hřiště přes tři hráče hostí až do pokutového území, jehož následnou střelu však ještě Zaal v brance Třebše dokázal vyrazit, se včasnou dorážkou ale přispěchal Kocourek a ve 24. minutě to tak bylo 1:0. Navíc o čtyři minuty později natáhl z dobrých dvaadvaceti metrů Málek a jeho perfektní rána taktéž zapadla do sítě hostí - 2:0.

I nadále to pak byla Olympia, která se drala dopředu. První poločas sice už tolik příležitostí nepřinesl, hned ze začátku toho druhého ale během jedné minuty trefil konstrukci branky Třebše Kocourek a následně i Krotil. Domácím to ale vadit nemuselo, Lindr totiž v utkání podstatě ani jednou nemusel řešit vážnější koncovku hostů. Šavle tak uhájily stoprocentní domácí úspěšnost a už podruhé za sebou navíc odešly bez obdržené branky!

STATISTIKY:

Olympia: Lindr (C) - Přibyl, Mates, Plašil - Rybczuk (75. Pohořálek), Málek, Rajnoch (82. Studýnka), Novotný (87. Kváš), Krotil (58. Hlušička) - Koucourek (68. Votrubec), Slavík.

Třebeš: Zaal - Tesař, Pospíchal (16. Kunc), Michal, Majer - Hruška, Jandík (54. Černý), Kosyak (75. Franta), Krykorka (C) - Fridrich (64. Sobotka), Ryšavý.

Branky: 24. Kocourek, 28. Málek

ŽK: 81. Novotný