FC Olympia Hradec Králové z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Dvě branky Plašila rozhodly o výhře nad Dobruškou. Vzadu navíc s nulou!

V rámci 5. kola VOTROK Krajského přeboru mužů zajížděl do Kuklen celek z Dobrušky. Papírovým favoritem byla Olympia, která své předpoklady i potvrdila a hosty v zápase nepustila do větších šancí. Nakonec konečná výhra 2:0 mohla být klidně i bohatší!

Hned v prvních vteřinách zápasu se do vápna hostů vehnal domácí Rajnoch, kterému však koncovka nesedla, a tak se Olympia z brzkého gólu radovat nemohla. Byly to však i nadále Šavle, které se vehementně tlačily směrem dopředu a nechtěly nechat soupeře vydechnout. Jenomže příležitosti především dvou ofenzivních plejerů Kocourka se Slavíkem skončily vždycky těsně vedle branky, a když už dvakrát za zády dobrušského brankáře Effenberka, jednalo se vždy o těsný ofsajd.

Změna přišla chvíli před půl hodinou hry, balon přilétl do vápna hostů z pravé strany, kde se ho zřejmě hlavou snažil usměrnit Kocourek, ale ve velkém závaru stál ještě u situace Plašil, který se nakonec dotkl míče jako poslední a vedoucí branka, navíc s dovětkem velké psychické výhody, tak byla připsána jemu.

Dobruška se v zápase prakticky nedostala k pořádné šanci. Párkrát sice doputovala s balonem až do vápna Olympie, jenomže Lindr v průběhu i dalších minut ve druhém poločase nemusel předvést žádný vážnější zákrok. Hubené vedení domácích ovšem hostům stále dávalo naději na bodový příděl, což se definitivně změnilo v 74. minutě. To zpoza vápna rozehrál přímý kop opět Marek Plašil, který celou situaci vyřešil náramnou střelou k levé tyčce brankáře hostí - 2:0!

Od té doby bylo prakticky rozhodnuto. Domácí sice měli pár šancí, svoji aktivitu navíc po dalším prostřídání ještě vylepšili, na změnu skóre však už nedošlo. Domácí prostředí Hradeckých tak zůstává po třech zápasech stále stoprocentní, v sobotu odpoledne navíc s prvním zápasem bez obdržené branky! Teď už se Šavle začínají soustředit na zlomení venkovního prokletí!

STATISTIKY:

Olympie: Lindr - Přibyl, Mates, Plašil - Pohořálek (55. Krotil), Votrubec, Novotný, Rajnoch (73. Hlušička), Rybczuk - Slavík (81. Klapka) - Kocourek (55. Korba).

Dobruška: Effenberk - Majer, Krahulec, Moník, Eimann (78. Jirásek) - Týfa, Gazdík, Bohuňovský (84. Hrabar), Bano (78. Štětina), Jánský - Flígr (78. Komůrka)

ŽK: nikdo - Gazdík, Eimann, Týfa, Bano

branky: 28., 74. Plašil