FC Olympia Hradec Králové z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu

Těsná, ale o to cennější výhra Olympie proti Černilovu!

VOTROK Krajský přebor mužů pokračoval pro Šavle v sobotu druhým domácím utkáním v sezoně, ve kterém nutně potřebovali Hradečtí naplno bodovat, aby nechali zapomenout na poslední nepovedené venkovní utkání. Pod Bílou věž však přijel lídr tabulky, a to ne náhodou, což potvrzoval i v Kuklenách. Olympie totiž sice vedla 2:0, posledních dvacet minut ale patřilo více hostům, kteří se však na více než na snížení nezmohli. Hradec tak získal především na psychiku důležité tři body!

Pokud se Olympii nedařily v předchozím zápase standardní situace vůbec, tak v utkání s Černilovem to změnila hned z úvodu. Už na konci šesté minuty si na přímý kop z levé strany naběhl na přední tyčku nehlídaný Ondřej Mates, který bezpečně poslal hlavou balon do hostující sítě - 1:0. Domácí se snažili směrem dopředu i nadále, těsně před utkáním se však přes hřiště přehnal hodně prudký déšť a podmáčený trávník dělal postupně problémy hlavně Šavlím, což komplikovali i předfinální fázi nebo slušně rozjeté akce.

Směrem dopředu se v dalších minutách začali dostávat také hosté, jenomže Černilov většinu svých náznaků směrem dopředu buď nezakončil, nebo poslal do prostoru mimo tři Lindrovy tyčky. Po prvním poločase, který skončil nejhubenějším možným vedením Šavlí, přišel začátek druhého pokračování, jenž vyšel zase o hodně lépe domácím. Navíc to byla opět povedeně zahraná standardní situace, kdy tentokrát přímý kop z pravé strany do levé části velkého vápna trknul hlavou na zadní tyčku Marek Plašil - 2:0.

Černilov se dostal do hry výrazněji až v posledních pětadvaceti minutách hry, ale za to pořádně! Po chybné rozehrávce v domácí obraně v 68. minutě měl lehký gól na noze Jiří Vydarený - 2:1. Hosté začali šlapat a snažili se vehementně o vyrovnání, Šavle se však s blížící devadesátou minutou dopředu i díky prostřídání zase trochu srovnali a hubené vedení už nepustili.

STATISTIKY

Olympie: Lindr (C) - Pohořálek, Mates, Plašil, Přibyl - Hlušička (54. Houdek), Novotný, Votrubec (77. Klapka), Rajnoch (88. Zapletal), Krotil - Kocourek (84. Slavík).

Černilov: Šebesta - Charous, Vydarený, Svatoň, Schwarzer, Matoušek (61. Hartig), Urban, Šmied, Benák (84. Novák), Hušek (C), Daněk.

ŽK: 75. Houdek (Oly)

Branka: 6. Mates, 55. Plašil - 68. Vydarený