FC OLYMPIA HRADEC KRÁL..

FC Tempo Praha

7. kolo, Ne 22.09 12:15

U13. 1. Kolo KP - Malšova Lhota

První kolo KP U13 sehráli naši borci na půdě Malšovy Lhoty, ze které si odvážíme plný počet 9ti bodů a zaslouženě se usazujeme na příjemné první příčce tabulky.

V prvním zápase jsme si poradili s kousavým Novým HK. Utkání bylo vyrovnané s šancemi na obou stranách, ve kterém první udeřili naši kluci. Domácím (NHK) se poté podařilo vytvořit několik šancí a do poločasu srovnat skóre na 1:1. Po obdržené brance klukům došlo, že úspěch se neválí na zemi, ale musí se pro něj něco udělat.  Po změně stran jsme utkání převzali do naší režie, dostali protivníka pod tlak a vytěžili gól, který pro nás znamená vítezství v tomto utkání. Do druhého zápasu vstupujeme o něco lépe a porážíme Slavii HK 2:0. První poločas se nám konečně daří plnit naši taktiku - roztahovat hru, využívat celý prostor hřiště, rychle kombinovat, mluvit, dostat se po ztrátě rychle pod míč a vyvíjet tlak na soupeře, apod. a dostáváme se do příjemného vedení 2:0. V druhém poločase opět usínáme na vavřínech, lítáme bezmyšlenkovitě po hřišti a se štěstím neinkasujeme. V kabině jsme si po zápase vše ujasnili, kluci si uvědomují své pochybení a vydáváme se na našeho posledního soupeře - Malšova Lhota, kterou bombardujeme výsledkem 1:5. První poločas nejvíce podržel domácí nikoliv golman, ale pan rozhodčí, který zuby nehty odmítal písknout jakýkoliv herní přestupek a zachránil tak domácí nejméně od dvou pokutových kopů. To přineslo nešťastné zranění jednoho hráče z domácího celku  v důsledku "nastavení laťky" nepískajících se faulů. První půle tedy končí bez branky, přestože jsme si vytvořili několik slibných gólovek. V druhém poločase již předvádíme dominantní výkon, na který je i pan sudí krátký a sázíme jeden gól za druhým. Výsledková tabule za zastavuje až na čísle 5. V závěrečných minutách v rámci oslav inkasujeme symbolický gól a zápas končí 1:5.

Až na pár výkyvů musím všechny kluky (a Páju!) pochválit za nasazení a poměrně pohledný fotbal. Pakliže zapracujeme na naší koncentraci a uvědomění si herní taktiky při konkrétních herních situacích, tak nás jen tak někdo nezastaví.

Na závěr bych ještě rád pochválil Mariana Lhotáka, který  makal na 100% nahoru i dolu, v těžkých chvílích dokázal týmu pomoci a šel tak příkladem!

Sestava: Ptáček, Říha, Klaus, Stein, Netík, Ježková, Lokvenc, Martinec, Popelka, Kadeřávek, Kulhánek, Lhoták, Douda, Hrabík